Co Powstrzymuje Apetyt Na Słodycze? Sprawdź nasze wskazówki

Kolorowe i pachnące lizaki, czekoladki, cukierki oraz inne słodkości – każdy z nas je kocha. Ale czy tylko mi się wydaje, że już po samym ich widoku mam ochotę je zjeść? A może to tylko takie wrażenie? Okazuje się, że problem związany ze słodyczami nie dotyczy wyłącznie nas, ale też wielu innych osób na świecie. Jak sobie z nim poradzić? Wyjaśniamy!

Przyczyny ciągłej ochoty na słodycze

Największym problemem jest to, jak prawidłowo się odżywiać i być odżywionym. Zdrowa i zrównoważona dieta zapewnia organizmowi stałe źródło energii. Kiedy ciało jest zestresowane, zmęczone i źle odżywione, musi być w stanie pracować na wysokich obrotach. Czasami wystarczy tylko zastrzyk energii. Poczujesz się bardziej energiczny, jeśli zwolnisz i zrelaksujesz się.

Pozytywnym zjawiskiem może być fakt, że węglowodany w napojach pochodzą z dobrych źródeł, ale nadal lepiej jest wybierać zdrowsze opcje, jeśli są dostępne. W zdrowej żywności, takiej jak warzywa, miód i wieprzowina, można znaleźć więcej witamin i składników mineralnych niż w sokach.

Chociaż dieta wysokokaloryczna może pomóc w utracie wagi, wiąże się z ryzykiem cukrzycy, brodawek i spuchniętych palców. Jedzenie dużej ilości słodyczy może również zaszkodzić wątrobie, żołądkowi, krwi i tkance wokół oczu. Najlepiej jednak jeść zdrową żywność, która pomoże zachować dobry stan zdrowia.

Od czego zacząć, próbując powstrzymać apetyt?

Przede wszystkim bardzo ważny jest sposób odżywiania się i stres, na jaki jest narażony. Jeśli czujesz się ociężały, nawet przy codziennej diecie składającej się wyłącznie z produktów „fit”, to znaczy, że już zacząłeś jeść za dużo i prawdopodobnie nabawiłeś się nadwagi. Niestety, ograniczanie liczby spożywanych kalorii nie jest jedyną ważną strategią walki z otyłością, którą musisz zastosować, aby schudnąć. Aby kontrolować swoją wagę, należy najpierw zwrócić uwagę na to, ile kalorii składa się na dietę, której organizm potrzebuje każdego dnia, i ile ich obecnie dostarczamy. Może się okazać, że Twoja liczba kalorii jest „niewiarygodnie wysoka” w stosunku do dziennego zapotrzebowania. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele i mogą one dotyczyć nie tylko liczby spożywanych kalorii. Warto zidentyfikować najważniejsze czynniki. Czynniki te mogą być skomplikowane i trudne do modyfikacji. Wprowadzenie zmian może zająć trochę czasu, a potem zaczną się one pojawiać.

Co hamuje apetyt na słodycze?

Naturalnym sposobem zapobiegania otyłości jest spożywanie mniejszej ilości słodzonych i tłustych pokarmów, a raczej spożywanie zdrowszych pokarmów na bazie owoców. Do takiej zdrowej żywności należą płatki zbożowe, suszone owoce, rodzynki, marchew, banany lub chleb razowy o dużej zawartości błonnika. Ta zdrowsza alternatywa dla słodzonych i tłustych pokarmów sprawi, że dłużej będziesz czuć się najedzony.

Oczywiście ważne jest też, aby wiedzieć, że ważne jest spożywanie mniejszych porcji jedzenia. Wiele osób nie kończy posiłków na obiedzie i kolacji, wraca do domu i spożywa bardzo duży wieczorny posiłek, co utrudnia sen z pełnym żołądkiem i niestety prowadzi do otyłości.

Co robić, kiedy domowe sposoby na zmniejszenie apetytu zawodzą?

Wiele osób, które chcą zmienić swój styl życia i schudnąć, rezygnuje na początku, ponieważ nie potrafią kontrolować swojego apetytu. Czasami strategie odchudzania nie działają, więc szukamy dodatkowego wsparcia, np. w postaci suplementów diety wspomagających apetyt. Zalecamy dietę, która polega na jedzeniu mniej. Należy unikać picia napojów słodzonych, spożywać więcej białka, jeść posiłki o tej samej porze każdego dnia i regularnie ćwiczyć.

Tabletki hamujące apetyt – jak działają?

Leki hamujące apetyt wykorzystują różne mechanizmy w organizmie, a ich substancje chemiczne również mają nieco inne właściwości. Są one dostępne w postaci tabletek i pastylek (a także kropli na kaszel i tabletek musujących). Wszystkie one mają nieco inną metodę działania.

Zioła na zmniejszenie apetytu

Najskuteczniejsze leki odchudzające to te, które wykazują silne działanie przeciw otyłości. Takie leki są zawarte w owocach, korzeniach lub liściach niektórych roślin owocowych, takich jak Garcina Cambogia i Gymnema Sylvestre. Rośliny te zawierają substancję znaną jako kwas hydroksycytrynowy, która wpływa na działanie insuliny i obniża poziom cukru we krwi. Rośliny te nazywane są „insulinomimetykami”, ponieważ imitują działanie insuliny. Efekt jest taki sam, jak u osób poddawanych terapii insulinowej.

Tabletki hamujące apetyt z chromem

Inną popularną substancją stosowaną w tabletkach hamujących apetyt jest chrom. Pomaga on zwiększyć wrażliwość komórek na insulinę, co wspomaga utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi i zapobiega nagłym skokom. Wspomaga metabolizm węglowodanów i lipidów w organizmie. Wspomaga metabolizm cukrów i lipidów w organizmie, a także pomaga zmniejszyć ochotę na jedzenie i podjadanie.