Gorące NOWOŚCI

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Kilka ćwiczeń wspomagających odchudzanie

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Silvets vs. Slimunox

Piękny wygląd i dobra kondycja fizyczna

Karolina Śliwko 07 17 komentarzy

Silvets czy Slumunox - co wybrać?

Piękny wygląd i dobra kondycja fizyczna powinny iść ze sobą w parze, ale trzecim elementem składowym zdrowego stylu życia jest prowadzenie odpowiedniej diety. To, co jemy, wpływa na naszą urodę, kondycję włosów, paznokci i cery, a także na wydolność fizyczną. Produkty znajdujące się w codziennym menu powinny dostarczać nam różnorodne składniki odżywcze, witaminy i minerały, które będą ukierunkowane specjalnie na cele, które chcemy osiągnąć. Inaczej odżywiać powinny się osoby, które chcą się odchudzać, a inaczej te, którym zależy na budowaniu masy ciała i jej rzeźbieniu na siłowni.

Zdrowe żywienie

Pod pojęciem zdrowego żywienia należy rozumieć przyjmowanie na co dzień odpowiednio zbilansowanej dawki zdrowego tłuszczu, węglowodanów i białka, wspieranych błonnikiem, witaminami oraz minerałami. Wszystko to jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Niedobór makroskładników odżywczych jest tak samo groźny, jak niedostatek witamin i innych mikroelementów.

Każdy człowiek powinien prowadzić dobrze zbilansowaną dietę, pełną cennych składników. Stosowanie restrykcyjnych diet eliminacyjnych, np. wykluczających węglowodany i ograniczających do minimum tłuszcze, jest możliwe wyłącznie pod kontrolą lekarza lub dietetyka. W przeciwnym wypadku w organizmie może wystąpić wysoki niedobór ważnych składników, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania wszystkich układów.

Silvets czy Slumunox - co wybrać?

Odchudzanie przez odżywianie

Złotą, dietetyczną zasadą, jest to, że aby chudnąć, trzeba jeść. Głodzenie się nie przynosi dobrych skutków w dłuższej perspektywie czasu. Organizm nastawia się wówczas na magazynowanie w postaci tkanki tłuszczowej wszystkiego, co zjemy. Tymczasem zależy nam bardziej na spalaniu znienawidzonego tłuszczu i odprowadzaniu nadmiaru wody z organizmu. Zdrowa dieta, uwzględniająca węglowodany złożone, wysokiej jakości, łatwo przyswajalne białko oraz dobre tłuszcze - nienasycone omega 3 i omega 6, wspierana suplementami ułatwiającymi odchudzanie, takimi jak Slimunox czy ForeverSlim pozwoli schudnąć w racjonalnym tempie, bez narażania swojego organizmu na groźne niedobory.

Czy suplementować dietę?

Niektóre mikroskładniki można uzupełniać dobrze urozmaiconą dietą, inne najlepiej wprowadzać do organizmu w postaci zsyntezowanej np. jako suplementy, takie jak IQman, IQGreen i Largomass. Zawierają one cenne witaminy i mikroelementy, których wprowadzenie w formie żywnościowej byłoby co najmniej trudne, a u niektórych osób kompletnie niemożliwe. Tak jest na przykład z witaminą D, która nie jest produkowana przez organizm, ale syntetyzuje się w skórze pod wpływem promieniowania słonecznego. Większość z nas ma jej niedobory, a witamina ta wpływa na kondycję kości i zębów, ponieważ bierze udział w przyswajaniu wapnia.

Znajomość zasad zdrowego żywienia, dostarczania do organizmu ważnych elementów mineralnych i witamin pozwala nam zadbać o swoje zdrowie, racjonalne odchudzanie i utrzymać pożądaną sylwetkę. Zapraszamy do lektury artykułów napisanych przez ekspertów od zdrowego żywienia i dobrze zbilansowanych diet dla każdego.

Zobacz koniecznie

karolina Śliwko

Cześć jestem Karolina, swoją przygodę z współpracą z tym portalem zaczęłam 2 lata temu, gdy ważyłam ponad 100 kg. Z miła chęcią dzielę się moim doświadczeniem, błędami, wynikami testów i sposobami na odchudzanie.Komentarze

Kamila 24 dnia 20 Odpowiedź

Bardzo dobry artykuł. Sama stosuję dietę, którą wzbogacam poprzez suplementację, efekty są bardzo dobre.

Zostaw Opinię

Dodaj komentarz

Nasze czytelniczki

FLICKR WIDGET

Polecane Filmiki

nie ma zaplanowanych eventów!
NIEDZ. PN. TW. ŚR. CZW. PT. SO.
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Portal internetowy DrZdrówko.pl to miejsce gdzie skupione są informacje na temat sposobów na szczupła sylwetkę. Na stronie w ramach artykułów przeprowadzamy testy, recenzje oraz porady. Portal ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej...

My w socialMedia już wkrótcę!

OSTATNIE POSTS

Sprawdź jak powinnaś się ważyć
12 21 komentarzy
Aktywne wakacje nad wodą ?
19 33 komentarzy
Sezon BIKINI czas start!
20 08 komentarzy

Ostatnie TWEETY

  • @ElisaKalr Dzięki za świetne porady na temat diety i odchudzania #DrZdrowko prowadzicie naprawę świetny portal!.

  • @TomaszLasoń Zapraszam wszystkich znajomych na świetny portal #DrZdrowko gdzie znajdziecie informacje jak dbać o siebie.

  • @AlicjaPilsz Jesteście jednym z często odwiedzanych przez mnie portali #DrZdrowko trzymajcie tak dalej!.

DrZdrowko.pl © Copyright 2016-2017, Wszelkie prawa zastrzeżone Przeglądając stronę akceptujesz instalacje plików cookies w twoim urządzeniu.